"
סניף מרכז - ראשי : רחוב עוזיאל 38 רמת גן שעות פעילות:9:30 עד 15:00 / שישי עד 12:00 טל - 035537771 שירות לקוחות גם בווטסאפ 054-2661080 -הודעות בלבד [close]

ברוכים הבאים לדיפנדר ! חנות ואולם תצוגה רח' עוזיאל 38 רמת-גן נייד: 035537771 והנייד 0542661080 (להודעות ווטסאפ בלבד)

בדיקת האזנה - גילוי ואיתור האזנות סתר

גילוי האזנות סתר

מכשיר לגילוי האזנות הוא מכשיר המאפשר לגלות או להוציא מתפקוד ציוד ריגול אלקטרוני כגון מיקרופונים, מצלמות נסתרות, ומכשירי מעקב מבוססי GPS. סוכנויות ביון, גורמים צבאיים, פושעים וכן אנשים פרטיים החושדים שמאזינים להם בסתר באמצעות אמצעי האזנה לעיתים קרובות עושים שימוש במכשירים שונים לגילוי האזנות. מכשירים לבדיקת האזנות הם בדרך כלל קטנים, ניידים, ובעלי צג רב-תכליתי המאותת למשתמש כאשר נמצא מכשיר האזנה בסביבה הנבדקת.

דרכי הפעולה של מכשירי איתור האזנות

מכשיר לאיתור האזנות הוא למעשה מקלט רדיו המאפשר לגלות אותות אלקטרו-מגנטיים המשודרים מרכיב אלקטרוני או אמצעי ציתות. במקום להפוך את שידורי הרדיו הנקלטים לנתונים או לסאונד מכשיר האיתור מתרגם את האותות לנורות חיווי על המסך או לחיווי קולי בכל פעם שהוא קולט תדרים חזקים בסביבה. על-די הזזת המכשיר ברחבי המקום הנבדק ועל-ידי הקרבתו לחפצים שונים המכשיר מאפשר לגלות האזנות סתר.

איך בודקים האזנות סתר?

למרבה המזל, את רוב מכשירי ההאזנה דיי קל למצוא. התדר שהם משדרים הוא תדר מוכר המאפשר גילוי באמצעות מכשיר פשוט המכוון לתדר אותו משדר מכשיר ההאזנה. רצוי לכבות לחלוטין את כל המכשירים האלקטרונים הנמצאים בסביבה הנבדקת ולהתהלך בדרך איטית ברחבי המקום. אם אכן יש מכשיר המשדר בסביבה המכשיר הבודק ימצא אותו בקלות ויעדכן אותך.

סוגים שונים של בדיקת האזנות

ישנם שני סוגים עיקריים של טכנולוגיות ריגול שרוב האנשים עושים בהם שימוש והם וידאו ואודיו. בכל אחד מהמקרים המכשירים שעושים בהם שימוש פועלים באמצעות גלי רדיו. הידע הטכנולוגי לתפעול ובניית מכשירים מסוג זה הוא דיי פשוט וישנם מכשירי האזנה קטנים שגודלם אינו יותר ממטבע של שקל. מכשירים אלה בדרך כלל עושים שימוש בגלי רדיו נמוכים הנעים בתדרים של 1-3 מגה-הרץ. למרבה הצער בשל גודלם הזעיר ניתן להסתיר אותם כמעט בכל מקום. בחלק מהמקרים, כמו במקרה של שיחת טלפון, לא צריכים להסתיר אותם ליד או בתוך הטלפון אלא אפילו במרחק לא קטן מהטלפון.

טבלה רשימה

Set Descending Direction

10 פריט(ים)

טבלה רשימה

Set Descending Direction

10 פריט(ים)